Ekologiczne mycie linii lakierniczych

2024-05-22

Płyn Masterio ED 1000 do mycia walców lakierniczych jest całkowicie bezpieczny dla pracowników i środowiska. W myciu walców doskonale zastępuje octan butylu czy aceton. Płyn ma też wiele innych ciekawych zastosowań. 

Mycie przemysłowych walców lakierniczych było do tej pory procesem uciążliwym dla pracowników i środowiska. Walce były myte acetonem, octanem butylu czy chlorkiem metylu. To bardzo agresywne i trujące substancje.

Masterio stworzyło innowacyjny produkt – płyn myjący ED 1000, który jest równie skuteczny w myciu walców lakierniczych, a przy tym jest dużo bezpieczniejszy. Nie zawiera LZO – trujących, lotnych związków organicznych i paruje np. 1300 razy wolniej niż aceton. Jest bezzapachowy, mało toksyczny, nie podrażnia skóry i nie jest rakotwórczy. 

Płyn ED 1000 to produkt organiczny, zawierający unikalną kompozycję estrów. Jest nie tylko ekologiczny, ale też bezpieczny. Jego punkt zapłonu to 108°C, a temperatura wrzenia to 240°C, więc jest bardzo trudno zapalny i nie jest wybuchowy. Zastosowanie naszego płynu obniża więc koszty BHP i ppoż. Jest biodegradowalny, dzięki czemu nie ma konieczności ponoszenia opłat środowiskowych przez naszych klientów. Ze względu na jego właściwości i małą odparowalność, zużycie płynu jest dużo mniejsze w porównaniu z tradycyjnymi rozpuszczalnikami.

Masterio ED 1000 skutecznie czyści maszyny i urządzenia. Łatwo zmywa lakiery, rozpuszcza żywice i polimery. Płyn w temperaturze 20°C działa tak samo jak aceton czy octan n-butylu, a podgrzany do temperatury 40°C jest nawet od nich skuteczniejszy w rozpuszczaniu żywic i polimerów. Nie powoduje zjawiska puchnięcia walców, dzięki czemu wydłuża się żywotność i efektywność linii lakierniczej.

Oprócz mycia walców lakierniczych, Masterio ED 1000 można stosować do:

  • czyszczenia i mycia narzędzi do laminowania ręcznego (wałki, pędzle, szpachelki),
  • czyszczenie narzędzi do laminowania ręcznego (wałki, pędzle),
  • czyszczenia mieszadeł i dozowników do żywic,
  • czyszczenia maszyn do natrysku żywic, żelkotów i topkotów,
  • usuwanie resztek żywic ze zbiorników, beczek, kontenerów czy mauzerów.

ED 1000 może też służyć jako rozpuszczalnik nienasyconych żywic poliestrowych, poliuretanowych, epoksydowych,  fenolowo-formaldehydowych i aminowych.

Nasi przedstawiciele mogą przyjechać do Waszej firmy i bezpłatnie przetestować zmywacz Masterio ED 1000. Zapraszamy zainteresowanych do kontaktu