Tarcza polerska? Masterio ma wszystkie!

2024-06-27

Tarcze polerskie w okleiniarce mają bardzo duże znaczenie w ostatecznym przygotowaniu oklejonej płyty. Masterio posiada w ofercie wszystkie rodzaje tarcz polerskich. Ważne jest jednak, żeby wraz z polerkami stosować płyn czyszczący Masterio.

Tarcza polerska ma za zadanie wyczyścić formatkę płyty meblowej w ostatnim procesie produkcji. Płyta przechodzi przez agregat polerski, w którym tarcze czyszczą obrzeże i narożniki formatki. Polerki zazwyczaj zamontowane są nad i pod przesuwającą się w okleiniarce formatką. Czyszczą płytę z wypływek i resztek kleju, pyłu i zabrudzeń produkcyjnych oraz polerują obrzeża. 

Aby jednak tarcza polerska właściwie działała, należy stosować płyn czyszczący Masterio OK 30. Płyn podaje się z systemu natryskowego zamontowanego przed agregatem polerskim. Zastosowanie płynu znacząco wydłuża żywotność tarcz. Bez płynów tarcza szybko zaklei się resztkami poprodukcyjnymi i trzeba będzie ją wymienić. Zastosowanie płynu w połączeniu z tarczami polerskimi da czyste, gładkie i lśniące formatki meblowe, które od razu będą gotowe do sprzedaży.

Każdy producent okleiniarek ma swoje mocowania polerek. Dlatego np. niektóre okleiniarki Felder czy SCM mają mocowanie na otwór sześciokątny, a okleiniarki Jaromy — małe okrągłe otwory o średnicy 2 cm. Standardowym otworem tarczy polerskiej do mocowania na trzpieniu w okleiniarce  jest okrągły otwór o średnicy 5 cm.

Masterio ma rozwiązanie problemu różnych średnic otworów tarcz polerskich. Po prostu mamy w ofercie wszystkie rodzaje tarcz polerskich do okleiniarek wszelkich typów. Oferujemy tarcze polerskie o średnicach otworów 10, 20, 25, 50, 55 i 80 mm.

Mamy też w ofercie tarcze polerskie o dowolnej średnicy zewnętrznej. Różne modele okleiniarek mają bowiem standardowo różne średnice zewnętrzne – od 120 mm, przez 150, 160 i 180 aż do 260 mm. Masterio oferuje nawet rzadko spotykane tarcze poziome.

Polerki stosowane w okleiniarkach różnią się też materiałem. Standardowo są  wykonane z plisowanej bawełny. Tarcze z jednym przeszyciem bocznym są miękkie i czyszczą łagodnie. Tarcze z podwójnym przeszyciem bocznym są sztywne i nie tylko zbierają resztki poprodukcyjne, ale też dociskają obrzeże i zagęszczają materiał. Zastosowanie sztywniejszej lub bardziej miękkiej polerki jest kwestią indywidualnego wyboru użytkownika okleiniarki.

Oprócz plisowanych bawełnianych są jeszcze tarcze listkowe, z pasków bawełny i sizalu, filcu lub skóry w różnych konfiguracjach. Mają one o wiele dłuższą żywotność od bawełnianych. Tarcze z sizalem, filcem czy skórą pomagają też usunąć zadziory i szorstkości.

Jeśli interesują Cię tarcze polerskie do okleiniarki, napisz do nas na crm@masterio.pl lub zadzwoń pod nr 506 109 541. Masterio dobierze dowolne tarcze polerskie do Twojej okleiniarki i doradzi w wyborze odpowiedniego modelu. Zapraszamy do kontaktu!